• 1 z 2
 

Kendamil BIO Nature pokračovacie mlieko 2 DHA+ (800 g)

 

Pokračovacie bio mlieko pre bábätká od ukončeného 6. mesiaca do 12 mesiacov

 

Dostupnosť Skladom
27,79 €
   
Kategória Dojčenské mlieka
 

Pokračovacia mliečna dojčenská výživa v prášku, vhodná od ukončeného 6. mesiaca, zo srdca anglických pastvín, zdokonaľovaná viac ako 50 rokov. Vyrábaná z plnotučného kravského mlieka pre prirodzený vývoj bábätka.

Z plnotučného mlieka
Bez palmového oleja
Bez rybieho oleja
Bez sóje
 Vyrobené bez použitia GMO (Geneticky modifikované zložky/suroviny neboli použité v akejkoľvek fáze výroby potraviny vrátane kŕmenia pre hospodárske zvieratá, z ktorých sa mlieko získava.)
Obsahuje iba laktózu
 
 
Obsahuje DHA, ktorá pri dennom príjme 100 mg prispieva k normálnemu vývoju zraku dojčiat           Jediným zdrojom cukru je laktóza
Obsahuje jód, ktorý prispieva k normálnej funkcii štítnej žľazy         Obsahuje mliečny tuk (1,07 g mliečneho tuku na 100 ml pripravovaného mlieka)
Obsahuje vitamíny C a D3, ktoré prispievajú k správnej funkcii imunitného systému          BIO plnotučné mlieko  
 
 
Mlieko Kendamil pochádza len od kráv voľne sa pasúcich na zelených lúkach v oblasti Lake District. Britský národný park Lake District je známy svojimi nekonečnými krištáľovými jazerami a nedotknutou prírodou. V tejto krásnej oblasti sa Kendamil vyrába. Celý proces výroby od farmy až po zabalenie je starostlivo sledovaný organizáciou Red Tractor.
 
A prečo sa vlastne toto mlieko nazýva BIO? BIO mlieko totiž pochádza z lokálnych BIO fariem, ktoré sú menšie a majú certifikát bio. Tieto bio farmy sú šetrnejšie k prírode a používajú výhradne bio hnojivá, kravy sa tu pohybujú až 200 dní v roku na voľných pastvinách.
 
Zloženie: BIO plnotučné mlieko (226,6 g plnotučného mlieka na 100 g prášku), BIO odstredené mlieko, BIO laktóza (z mlieka), BIO demineralizovaná bielkovina mliečnej srvátky v prášku, BIO rastlinné oleje (slnečnicový, kokosový, repkový), citrát vápenatý, citrát sodný, chlorid horečnatý, kyselina dokosahexaenová (olej z mikrorias Schizochytrium sp.T18), chlorid draselný, vitamín C, hydroxid draselný, pyrofosforečnan železitý, síran zinočnatý, vitamín E, niacín, kyselina panthothenová, síran meďnatý, tiamín (B1), riboflavín (B2), vitamín A, vitamín B6, síran manganatý, kyselina listová, jodid draselný, seleničitan sodný, vitamín K, vitamín D3, biotín, vitamín B12. Alergény sú vyznačené tučne. Zloženie sa vzťahuje k sušenému stavu potraviny.
 
Tabuľka dávkovania:
 
Objem vody na 1 dávku (v ml) Počet odmeriek na 1 dávku
150 5
180 6
210 7

 

Štandardné riedenie: 13,7 g výrobku + 89,5 ml prevarenej pitnej vody = 100 ml pripravenej výživy. 1 zarovnaná odmerka = 4,6 g výrobku, 1 odmerka na 30 ml vody. Táto tabuľka odporúčaného dávkovania slúži iba ako pomôcka. Každé dieťa je iné a môže vyžadovať menšie alebo väčšie dávky, ako je uvedené vyššie. V prípade potreby konzultácie sa obráťte na svojho nutričného špecialistu/pediatra. Dieťa od ukončeného 6. mesiaca potrebuje vypiť okolo 600 ml mlieka za deň na jedenie alebo pitie spolu s ďalšími potravinami.

Umyte si ruky, sterilizujte všetky pomôcky a fľaštičku podľa pokynov výrobcu.

Prevarte čerstvú vodu a nechajte vychladnúť po dobu najviac 10 minút. Ideálna teplota je viac ako 37 ° C (v príliš chladnej vode sa mlieko môže horšie rozpúšťať). Nalejte požadované množstvo vody do fľaše.

Pomocou odmerky, ktorá je súčasťou balenia, pridajte daný počet zarovnaných odmeriek do fľaše s vodou.

Uzavrite fľašu a dobre pretrepte, aby sa prášok rozpustil. Pred podaním dieťaťu skontrolujte teplotu tekutiny na vašom zápästí (odporúčaná je 37 °C).

Dôležité inštrukcie na kŕmenie: Používajte správne množstvo zarovnaných odmeriek, ako je inštruované. Dieťaťu môže byť zle pri použití viac alebo menej odmeriek, než je nariadené. Pokiaľ pripravené UM nevyužijete do 2 hodín od pripravenia, odporúčame ho vyliať a pripraviť nové. Nepridávajte do pripraveného UM produkty, ktoré sú určené pre dospelých, ako je trvanlivé kravské mlieko apod. Neohrievajte v mikrovlnnej rúre.
 
Hmotnosť: 800 g. Skladujte na chladnom a suchom mieste. Balené v ochrannej atmosfére. Minimálna trvanlivosť (Best before) viď. dno plechovky. Spotrebujte do 4 týždňov po otvorení. Chráňte pred chladom a mrazom.
  
Dôležité upozornenie: Dojčenie je najprirodzenejším spôsobom výživy dojčiat a poskytuje Vám obom mnoho výhod. Je dôležité, aby po dobu, kedy budete dojčiť, bola Vaša strava zdravá, pestrá a vyvážená. Pokiaľ sa rozhodnete prestať dojčiť alebo začať dieťatko dokrmovať dojčenským mliekom, môže to znížiť Vašu schopnosť dojčiť a neskôr zmeniť toto rozhodnutie môže byť nevratné. Kendamil Bio pokračovacie mlieko 2 je vhodné iba pre dojčatá staršie ako 6 mesiacov, a malo by tvoriť iba časť zmiešanej stravy a nemalo by byť používané ako náhrada materského mlieka počas prvých 6 mesiacov života. Nie je vhodný ako jediný zdroj výživy. Rozhodnutie o začatí podávania príkrmov, vrátane akejkoľvek výnimky z pravidla veku šiestich mesiacov by malo byť užívané len na základe odporúčania lekára, alebo osoby kvalifikovanej v oblasti výživy, farmácie alebo starostlivosti o matku a dieťa, podľa individuálnych potrieb vášho dieťaťa. Pri kŕmení z fľaštičky, zamedzte nepotrebnému predlžovaniu kontaktu cumlíka so zubami dieťaťa, zvyšujete tým riziko zubného kazu. Uistite sa o vyčistení zubov vášho dieťaťa, po každom kŕmení pred spaním.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: