• 1 z 2
 

Kendamil batoľacie kozie mlieko 3 DHA+ (800 g)

 

Batoľacie kozie mlieko pre deti od ukončeného 12. mesiaca do 36 mesiacov

 

Dostupnosť Skladom
Bežná cena 39,15 €
Ušetríte 4,66 € (–12 %)
34,49 €
   
Kategória Dojčenské mlieka
 

Batoľacie mlieko zo srdca anglických pastvín, zdokonaľované viac ako 50 rokov. Vyrábané z plnotučného kozieho mlieka pre prirodzený vývoj bábätka.

Z plnotučného kozieho mlieka
Bez palmového oleja
Bez rybieho oleja
Bez sóje
 Vyrobené bez použitia GMO (Geneticky modifikované zložky/suroviny neboli použité v akejkoľvek fáze výroby potraviny vrátane kŕmenia pre hospodárske zvieratá, z ktorých sa mlieko získava.)
3'GL(HMO) (3'Galaktosyllaktóza je oligosacharid materského mlieka, patriaci do skupiny HMO prirodzene sa vyskytujúci v materskom mlieku.)
 
 
Obsahuje jód, ktorý prispieva k rozvoju poznávacích schopností a k normálnej funkcii štítnej žľazy.           A2 mlieko (obsahuje iba A2 β-kazeín)
DHA je rastlinného pôvodu           Esenciálne mastné kyseliny (ALA a LA) sú potrebné pre normálny rast a vývoj detí
Obsahuje vitamín A a C, ktoré podporujú správnu funkciu imunitného systému
Obsahuje vitamín B12, ktorý prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
 
 
Mlieko Kendamil pochádza len od kôz voľne sa pasúcich na zelených lúkach v oblasti Lake District. Britský národný park Lake District je známy svojimi nekonečnými krištáľovými jazerami a nedotknutou prírodou. V tejto krásnej oblasti sa Kendamil vyrába. Celý proces výroby od farmy až po zabalenie je starostlivo sledovaný organizáciou Red Tractor.
 
Kedy a prečo používať práve kozie mlieko: Kozie mlieko je svojim zložením bližšie k materskému mlieku ako mlieko kravské a oproti nemu obsahuje aj väčšie množstvo niektorých živín. Ľudský tráviaci trakt si s ním poradí ľahšie ako s kravským, pretože obsahuje minimum (prípadne len stopové množstvo) bielkoviny A1 β-kazeín, ktorá môže u niektorých jedincov vyvolávať zápalovú odozvu tráviaceho traktu. Kozie mlieko v žalúdku vytvára jemnejšiu hmotu, ktorú ľahšie spracovávajú bruška detí citlivých na kŕče a nadúvanie. U kozieho mlieka sú tukové guličky oproti kravskému mlieku menšie, čo je ďalší dôvod, prečo ho lepšie trávia. Jeho nespornou výhodou je aj to, že v porovnaní s kravským mliekom obsahuje viac prebiotických oligosacharidov a tiež HMO (Human Milk Oligosaccharides), čo sú oligosacharidy materského mlieka. Základ mlieka tvorí kozie A2 mlieko s prevahou A2 β-kazeínu, ktorý je pre človeka stráviteľnejší ako bežnejší A1 β-kazeín.
 
Zloženie: Plnotučné kozie mlieko (236 g tekutého mlieka na 100 g prášku), demineralizovaná kozia bielkovina mliečnej srvátky v prášku (z mlieka) (25,7 g tekutého mlieka na 100 g prášku), laktóza (z kravského mlieka), rastlinné oleje (slnečnicový, kokosový, repkový), sušené odstredené kozie mlieko (9,2 g tekutého mlieka na 100 g prášku), galakto-oligosacharidy (z kravského mlieka) 5,25 %, trifosforečnan vápenatý, mliečnan vápenatý, citrát vápenatý, fosforečnan vápenatý, hydroxid draselný, askorbát sodný, kyselina dokosahexaenová (olej z mikrorias Schizochytrium sp.T18), nukleotidy (Cytidin-5'-monofosfát, sodná soľ Uridin-5'-monofosfátu, Adenosin-5'-monofosfát, sodná soľ Inosin -5'-monofosfátu, sodná soľ guanozín-5'-monofosfátu), síran železnatý, kyselina arachidónová (olej z Mortierella alpina), l-karnitín, vitamín E, síran zinočnatý, niacín, pantothenát vápenatý, síran meďnatý, vitamín A, tiamín, riboflavín, vitamín B6, kyselina listová, síran manganatý, jodid draselný, seleničitan sodný, vitamín K, vitamín D3, biotín, vitamín B12. Alergény sú vyznačené tučne. Zloženie sa vzťahuje k sušenému stavu potraviny.
 
Tabuľka dávkovania:
 
Objem vody na 1 dávku (v ml) Počet odmeriek na 1 dávku
150 5

 

 Odporúčané dávkovanie: 1 zarovnaná odmerka = 4,6 g výrobku; 1 odmerka na 30 ml vody. Táto tabuľka odporúčaného dávkovania slúži iba ako pomôcka. Každé dieťa je iné a môže vyžadovať menšie alebo väčšie dávky, ako je uvedené vyššie. V prípade potreby konzultácie sa obráťte na svojho nutričného špecialistu/pediatra.

Umyte si ruky, sterilizujte všetky pomôcky a fľaštičku podľa pokynov výrobcu.

Prevarte čerstvú vodu a nechajte vychladnúť po dobu najviac 10 minút. Ideálna teplota je viac ako 37 ° C (v príliš chladnej vode sa mlieko môže horšie rozpúšťať). Nalejte požadované množstvo vody do fľaše.

Pomocou odmerky, ktorá je súčasťou balenia, pridajte daný počet zarovnaných odmeriek do fľaše s vodou.

Uzavrite fľašu a dobre pretrepte, aby sa prášok rozpustil. Pred podaním dieťaťu skontrolujte teplotu tekutiny na vašom zápästí (odporúčaná je 37 °C).

Dôležité inštrukcie na kŕmenie: Používajte správne množstvo zarovnaných odmeriek, ako je inštruované. Dieťaťu môže byť zle pri použití viac alebo menej odmeriek, než je nariadené. Pokiaľ pripravené UM nevyužijete do 2 hodín od pripravenia, odporúčame ho vyliať a pripraviť nové. Nepridávajte do pripraveného UM produkty, ktoré sú určené pre dospelých, ako je trvanlivé kravské mlieko apod. Neohrievajte v mikrovlnnej rúre.
 
Hmotnosť: 800 g. Skladujte na chladnom a suchom mieste. Balené v ochrannej atmosfére. Minimálna trvanlivosť (Best before) viď. dno plechovky. Spotrebujte do 4 týždňov po otvorení. Chráňte pred chladom a mrazom.
  
Dôležité upozornenie: Dojčenie je najlepší spôsob, ako vyživovať vaše dieťa. Kendamil kozie batoľacie mlieko 3 je určené na použitie od ukončeného 12. mesiaca veku malého dieťaťa, malo by tvoriť iba súčasť zmiešanej a vyváženej stravy malého dieťaťa. Nevhodné pre výživu detí do ukončeného 12. mesiaca. Pri kŕmení z fľaštičky, zamedzte nepotrebnému predlžovaniu kontaktu cumlíka so zubami dieťaťa, zvyšujete tým riziko zubného kazu. Uistite sa o vyčistení zubov vášho dieťaťa, po každom kŕmení pred spaním.

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: