Kendamil batoľacie kozie mlieko 3 DHA+ (6x800 g)

 

6 x batoľacie kozie mlieko pre deti od ukončeného 12. mesiaca do 36 mesiacov

 

Dostupnosť Skladom
193,99 €
   
Kategória Dojčenské mlieka
 

Batoľacie mlieko zdokonaľované viac ako 50 rokov. Vyrábané z plnotučného kozieho mlieka pre prirodzený vývoj bábätka.

Z plnotučného kozieho mlieka
Bez palmového oleja
Bez rybieho oleja
Bez sóje
 Vyrobené bez použitia GMO (Geneticky modifikované zložky/suroviny neboli použité v akejkoľvek fáze výroby potraviny vrátane kŕmenia pre hospodárske zvieratá, z ktorých sa mlieko získava.)
3'GL(HMO) (3'Galaktosyllaktóza je oligosacharid materského mlieka, patriaci do skupiny HMO prirodzene sa vyskytujúci v materskom mlieku.)
 
 
Obsahuje jód, ktorý prispieva k rozvoju poznávacích schopností a k normálnej funkcii štítnej žľazy.           A2 mlieko (obsahuje iba A2 β-kazeín)
DHA je rastlinného pôvodu           Esenciálne mastné kyseliny (ALA a LA) sú potrebné pre normálny rast a vývoj detí
Obsahuje vitamín A a C, ktoré podporujú správnu funkciu imunitného systému
Obsahuje vitamín B12, ktorý prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
 
 
 
Kedy a prečo používať práve kozie mlieko: Kozie mlieko je svojim zložením bližšie k materskému mlieku ako mlieko kravské a oproti nemu obsahuje aj väčšie množstvo niektorých živín. Ľudský tráviaci trakt si s ním poradí ľahšie ako s kravským, pretože obsahuje minimum (prípadne len stopové množstvo) bielkoviny A1 β-kazeín, ktorá môže u niektorých jedincov vyvolávať zápalovú odozvu tráviaceho traktu. Kozie mlieko v žalúdku vytvára jemnejšiu hmotu, ktorú ľahšie spracovávajú bruška detí citlivých na kŕče a nadúvanie. U kozieho mlieka sú tukové guličky oproti kravskému mlieku menšie, čo je ďalší dôvod, prečo ho lepšie trávia. Jeho nespornou výhodou je aj to, že v porovnaní s kravským mliekom obsahuje viac prebiotických oligosacharidov a tiež HMO (Human Milk Oligosaccharides), čo sú oligosacharidy materského mlieka. Základ mlieka tvorí kozie A2 mlieko s prevahou A2 β-kazeínu, ktorý je pre človeka stráviteľnejší ako bežnejší A1 β-kazeín.
 
Zloženie: Plnotučné kozie mlieko (270 g tekutého mlieka na 100 g prášku), demineralizovaná kozia bielkovina mliečnej srvátky v prášku (z mlieka), laktóza (z mlieka), rastlinné oleje (slnečnicový, kokosový, repkový), galaktooligosacharidy (z mlieka), trifosforečnan vápenatý, mliečnan vápenatý, citrát vápenatý, fosforečnan vápenatý, hydroxid draselný, askorbát sodný, kyselina dokosahexaénová (olej z mikrorias Schizochytrium sp. [mlieko]), síran železnatý, kyselina arachidónová (olej z Mortierella alpina [mlieko]), nukleotidy (cytidín-5'-monofosfát, sodná soľ uridín-5'-monofosfátu, adenozín-5'-monofosfát, sodná soľ inozín-5'-monofosfátu, sodná soľ guanozín-5'-monofosfátu), L-karnitín, vitamín E, síran zinočnatý, niacín, D-pantotenát vápenatý, síran meďnatý, vitamín A, tiamín , riboflavín , vitamín B6, kyselina listová, síran mangánatý, jodid draselný, seleničitan sodný, vitamín K, vitamín D3, biotín, vitamín B12. Alergény sú vyznačené tučne. Zloženie sa vzťahuje k sušenému stavu potraviny.
 
Tabuľka dávkovania:
 
Objem vody na 1 dávku (v ml) Počet odmeriek na 1 dávku
150 5

 

 Odporúčané dávkovanie: 1 zarovnaná odmerka = 4,6 g výrobku; 1 odmerka na 30 ml vody. Táto tabuľka odporúčaného dávkovania slúži iba ako pomôcka. Každé dieťa je iné a môže vyžadovať menšie alebo väčšie dávky, ako je uvedené vyššie. V prípade potreby konzultácie sa obráťte na svojho nutričného špecialistu/pediatra.

Umyte si ruky, sterilizujte všetky pomôcky a fľaštičku podľa pokynov výrobcu.

Prevarte čerstvú vodu a nechajte vychladnúť po dobu najviac 10 minút. Ideálna teplota je viac ako 37 ° C (v príliš chladnej vode sa mlieko môže horšie rozpúšťať). Nalejte požadované množstvo vody do fľaše.

Pomocou odmerky, ktorá je súčasťou balenia, pridajte daný počet zarovnaných odmeriek do fľaše s vodou.

Uzavrite fľašu a dobre pretrepte, aby sa prášok rozpustil. Pred podaním dieťaťu skontrolujte teplotu tekutiny na vašom zápästí (odporúčaná je 37 °C).

Dôležité inštrukcie na kŕmenie: Používajte správne množstvo zarovnaných odmeriek, ako je inštruované. Dieťaťu môže byť zle pri použití viac alebo menej odmeriek, než je nariadené. Pokiaľ pripravené UM nevyužijete do 2 hodín od pripravenia, odporúčame ho vyliať a pripraviť nové. Nepridávajte do pripraveného UM produkty, ktoré sú určené pre dospelých, ako je trvanlivé kravské mlieko apod. Neohrievajte v mikrovlnnej rúre.
 
Hmotnosť: 6 x 800 g. Skladujte na chladnom a suchom mieste. Balené v ochrannej atmosfére. Minimálna trvanlivosť (Best before) viď. dno plechovky. Spotrebujte do 4 týždňov po otvorení. Chráňte pred chladom a mrazom.
  
Dôležité upozornenie: Dojčenie je najlepší spôsob, ako vyživovať vaše dieťa. Kendamil kozie batoľacie mlieko 3 je určené na použitie od ukončeného 12. mesiaca veku malého dieťaťa, malo by tvoriť iba súčasť zmiešanej a vyváženej stravy malého dieťaťa. Nevhodné pre výživu detí do ukončeného 12. mesiaca. Pri kŕmení z fľaštičky, zamedzte nepotrebnému predlžovaniu kontaktu cumlíka so zubami dieťaťa, zvyšujete tým riziko zubného kazu. Uistite sa o vyčistení zubov vášho dieťaťa, po každom kŕmení pred spaním.

Podobné produkty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: