Kendamil pokračovacie kozie mlieko 2 DHA+ (800 g)

 

Pokračovacie kozie mlieko pre bábätká od ukončeného 6. mesiaca do 12 mesiacov

 

Dostupnosť Skladom
31,29 €
   
Kategória Dojčenské mlieka
 

Pokračovacie mlieko zdokonaľované viac ako 50 rokov. Vyrábané z plnotučného kozieho mlieka pre prirodzený vývoj bábätka.

Z plnotučného kozieho mlieka
Bez palmového oleja
Bez rybieho oleja
Bez sóje
 Vyrobené bez použitia GMO (Geneticky modifikované zložky/suroviny neboli použité v akejkoľvek fáze výroby potraviny vrátane kŕmenia pre hospodárske zvieratá, z ktorých sa mlieko získava.)
3'GL(HMO) (3'Galaktosyllaktóza je oligosacharid materského mlieka, patriaci do skupiny HMO prirodzene sa vyskytujúci v materskom mlieku.)
 
 
Obsahuje jód, ktorý prispieva k rozvoju poznávacích schopností a k normálnej funkcii štítnej žľazy.           A2 mlieko (obsahuje iba A2 β-kazeín)
DHA je rastlinného pôvodu           Esenciálne mastné kyseliny (ALA a LA) sú potrebné pre normálny rast a vývoj detí
Obsahuje vitamín C, ktorý podporuje správnu funkciu imunitného systému
Obsahuje vitamín B12, ktorý prispieva k normálnej činnosti nervovej sústavy
 
 
 
Kedy a prečo používať práve kozie mlieko: Kozie mlieko je svojim zložením bližšie k materskému mlieku ako mlieko kravské a oproti nemu obsahuje aj väčšie množstvo niektorých živín. Ľudský tráviaci trakt si s ním poradí ľahšie ako s kravským, pretože obsahuje minimum (prípadne len stopové množstvo) bielkoviny A1 β-kazeín, ktorá môže u niektorých jedincov vyvolávať zápalovú odozvu tráviaceho traktu. Kozie mlieko v žalúdku vytvára jemnejšiu hmotu, ktorú ľahšie spracovávajú bruška detí citlivých na kŕče a nadúvanie. U kozieho mlieka sú tukové guličky oproti kravskému mlieku menšie, čo je ďalší dôvod, prečo ho lepšie trávia. Jeho nespornou výhodou je aj to, že v porovnaní s kravským mliekom obsahuje viac prebiotických oligosacharidov a tiež HMO (Human Milk Oligosaccharides), čo sú oligosacharidy materského mlieka. Základ mlieka tvorí kozie A2 mlieko s prevahou A2 β-kazeínu, ktorý je pre človeka stráviteľnejší ako bežnejší A1 β-kazeín.
 
Zloženie: Plnotučné kozie mlieko (150 g tekutého mlieka na 100 g prášku), demineralizovaná kozia bielkovina mliečnej srvátky v prášku (z mlieka), rastlinné oleje (slnečnicový, kokosový, repkový), galaktooligosacharidy (z mlieka), laktóza (z mlieka), citrát vápenatý, cholín bitartrát, chlorid draselný, mliečnan vápenatý, citrónan sodný, chlorid horečnatý, askorbát sodný, kyselina dokosahexaénová, (olej z mikrorias Schizochytrium sp. [mlieko]), L-tyrozín, L-fenylalanín, L-tryptofán, hydroxid draselný, inozitol, kyselina arachidónová (olej z Mortierella alpina [mlieko]), L-isoleucín, taurín, fosforečnan vápenatý, síran železnatý, nukleotidy (cytidín-5-monofosfát, sodná soľ uridín-5'-monofosfátu, adenozín-5'-monofosfát, sodná soľ inozín -5'-monofosfátu, sodná soľ guanozín-5'-monofosfátu), L-karnitín, síran zinočnatý, vitamín E, niacín, D-pantotenát vápenatý, síran meďnatý, tiamín, riboflavín, vitamín A, vitamín B6, síran mangánatý, kyselina listová, jodid draselný, seleničitan sodný, vitamín K, vitamín D3, biotín, vitamín B12. Alergény sú vyznačené tučne. Zloženie sa vzťahuje k sušenému stavu potraviny.
 
Tabuľka dávkovania:
 
Objem vody na 1 dávku (v ml) Počet odmeriek na 1 dávku
150 5
180 6
210 7

 

 Odporúčané dávkovanie: 1 zarovnaná odmerka = 4,3 g výrobku; 1 odmerka na 30 ml vody. Táto tabuľka odporúčaného dávkovania slúži iba ako pomôcka. Každé dieťa je iné a môže vyžadovať menšie alebo väčšie dávky, ako je uvedené vyššie. V prípade potreby konzultácie sa obráťte na svojho nutričného špecialistu/pediatra. Dieťa od ukončeného 6. mesiaca potrebuje vypiť okolo 600 ml mlieka za deň na jedenie alebo pitie spolu s ďalšími potravinami.

Umyte si ruky, sterilizujte všetky pomôcky a fľaštičku podľa pokynov výrobcu.

Prevarte čerstvú vodu a nechajte vychladnúť po dobu najviac 10 minút. Ideálna teplota je viac ako 37 ° C (v príliš chladnej vode sa mlieko môže horšie rozpúšťať). Nalejte požadované množstvo vody do fľaše.

Pomocou odmerky, ktorá je súčasťou balenia, pridajte daný počet zarovnaných odmeriek do fľaše s vodou.

Uzavrite fľašu a dobre pretrepte, aby sa prášok rozpustil. Pred podaním dieťaťu skontrolujte teplotu tekutiny na vašom zápästí (odporúčaná je 37 °C).

Dôležité inštrukcie na kŕmenie: Používajte správne množstvo zarovnaných odmeriek, ako je inštruované. Dieťaťu môže byť zle pri použití viac alebo menej odmeriek, než je nariadené. Pokiaľ pripravené UM nevyužijete do 2 hodín od pripravenia, odporúčame ho vyliať a pripraviť nové. Nepridávajte do pripraveného UM produkty, ktoré sú určené pre dospelých, ako je trvanlivé kravské mlieko apod. Neohrievajte v mikrovlnnej rúre.
 
Hmotnosť: 800 g. Skladujte na chladnom a suchom mieste. Balené v ochrannej atmosfére. Minimálna trvanlivosť (Best before) viď. dno plechovky. Spotrebujte do 4 týždňov po otvorení. Chráňte pred chladom a mrazom.
  
Dôležité upozornenie: Dojčenie je najprirodzenejším spôsobom výživy dojčiat a poskytuje Vám obom mnoho výhod. Je dôležité, aby po dobu, kedy budete dojčiť, bola Vaša strava zdravá, pestrá a vyvážená. Pokiaľ sa rozhodnete prestať dojčiť alebo začať dieťatko dokrmovať dojčenským mliekom, môže to znížiť Vašu schopnosť dojčiť a neskôr zmeniť toto rozhodnutie môže byť nevratné. Kendamil kozie pokračovacie dojčenské mlieko 2 je mlieko určené pre dojčatá od ukončeného 6. mesiaca do 12 mesiacov, ktoré by malo tvoriť iba časť zmiešanej stravy. Kendamil kozie pokračovacie mlieko 2 sa nemá používať ako náhrada materského mlieka počas prvých šiestich mesiacov života dojčaťa. Nie je vhodný ako jediný zdroj výživy. Rozhodnutie o začatí podávania príkrmov, vrátane akejkoľvek výnimky z pravidla veku šiestich mesiacov by sa malo prijímať iba na základe odporúčania lekára alebo osoby kvalifikovanej v oblasti výživy, farmácie alebo starostlivosti o matku a dieťaťa, v závislosti na individuálnom raste a vývojových potrebách konkrétneho dojčaťa. Pri kŕmení z fľaštičky, zamedzte nepotrebnému predlžovaniu kontaktu cumlíka so zubami dieťaťa, zvyšujete tým riziko zubného kazu. Uistite sa o vyčistení zubov vášho dieťaťa, po každom kŕmení pred spaním.

Podobné produkty

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole: